אתם נמצאים פה:
  • דף בית
  • בלוג
  • האם אנו צריכים לכלול מטרות קריירה בקורות החיים שלנו

קורות חיים – כתיבת סעיף מטרות קריירה - כדאי או לא כדאי?

קורות חיים
האם אנו צריכים לכלול מטרות קריירה בקורות החיים שלנו?

זוהי אחת השאלות הנפוצות ביותר שעדיין נשאלות על ידי מחפשי עבודה רבים. ובכן, דעותיהם של יועצי קריירה שונים ואנליסטים חלוקות. המתנגדים טוענים כי כשמציינים זאת, קורות החיים נוטים להיות קשים ולא גמישים, במילים אחרות אין מקום להרחבת היכולות והמיומנויות ושזה אפילו יכול לעשות את האפקט ההפוך ולדחות את המועמד, בטרם עת. ואילו מצדו השני של המטבע, אלו שבעד ציון מטרות קריירה, טוענים כי זה מועיל הן למגייסים היות וזה נותן להם אמות מידה יותר מדויקות על המועמד, על יכולותיו ועל השתלבותו בחברה והן לארגון עצמו בכך שזה מקצר תהליכים ובזבוז משאבים של זמן, גיוסים מיותרים ותקציב.

מתי כדאי בכל זאת להוסיף מטרות קריירה?

אם תרצו בכל זאת לכלול את מטרות הקריירה בקו"ח שלכם, עשו זאת בצורה תמציתית ככל הניתן, אך לא מגבילה. ובכל זאת, אם תכתבו את היעדים הקרייריסטים שלכם בצורה לא מקצועית ולא מושכת מספיק, לא תשיגו את מטרתכם וגרוע מזה, תשאירו רושם לא מקצועי ולא אמביציוזי על המגייסים. אם כתיבת המטרות או היעדים אינה ברורה דיה, חלק זה של קורות החיים שלכם יהפוך לחסר תועלת וישאיר רושם רע על שאר התכנים ועדיף כבר לוותר עליו.

כתיבת מטרות קריירה, יכולות לעזור לכם ולמגייסים, למקד את חיפוש העבודה עבורכם ולמצוא את התפקיד הספציפי אליו אתם מכוונים, במיוחד אם יש לכם מגוון מיומנויות וניסיון עבודה רב. תוכלו לכלול יעדי קריירה שיהיו רלוונטיות למקומות עבודה רבים ושונים ועדיין מתארות את הכישורים הספציפיים שלכם. בנוסף, שימוש במטרות קריירה יכול להיות דבר חיובי אם אתם מתכננים לשנות קריירה. הרי לא תוכלו להשתמש בכישורים ובמיומנויות שכבר מצוינים בק"וח
שלכם.

מתי אין להוסיף מטרות קריירה בקורות חיים?

אין חוק הקובע שצריך לעבוד עם גרסת קורות חיים אחת בלבד. הרי אתם מגישים מועמדות למעסיקים שונים ומצב אידיאלי הוא שימוש במספר גרסאות של קו"ח, במיוחד כאשר אתם נבחנים לסוגים שונים של עבודות, או לתפקידים בתעשיות שונות. הווה אומר, שניתן להשתמש במספר גרסאות של קורות חיים עם מטרות קריירה שונות המותאמות כל אחת לכל תפקיד שברצונכם להגיש מועמדות אליו. עם זאת, מצב זה אינו מהווה יתרון כאשר אתם נעזרים בשירות אונליין השולח בו-זמנית למאות ואף יותר מקומות שונים ברשת את הקו"ח שלכם. אם אינכם מודעים לתפקידים המוצעים או לאופי העבודה, מוטב להשמיט את סעיף מטרות הקריירה שלכם.

ומה אם לא מרגיש לי נכון עם הוספת מטרות קריירה בקורות
החיים שלי?

אם אתם מעדיפים שלא להשתמש במטרות קריירה, ישנן דרכים אחרות שיתאימו את קורות החיים שלכם למשרות הספציפיות שברצונם להגיש מועמדות אליהן. למשל, אתם יכולים להכין מכתב מקדים המתמקד במה שאתם רוצים לעסוק, וביתרונות שאתם יכולים לתרום לחברה. עם מכתב מקדים, תוכלו גם לבחור בין אם להדגיש או לדלל כישורים ומיומנויות הנמצאים בתוך קורות החיים שלכם. הדגשת הכישורים והיכולות שלכם מראש, תגרום לכם להיראות יותר מעניינים למנהלי גיוס והשימוש במילים הנכונות בקטעים אלו יכול לשים אתכם בשוק העבודה הנכון עבורכם. דרך נוספת להבליט את ייחודכם וכישוריכם בפני מגייסים בדרך מודרנית, עיצובית ומקצועית כאחד, היא באמצעות קורות חיים מעוצבים.

לסיכום

בין אם תבחרו להשתמש במטרות קריירה בקורות החיים שלכם, ובין אם לא, ההחלטה היא שלכם. היה והוספתם אותו, עליכם לעשות זאת באופן מפורט אך עם זאת לא מגביל. מטרותיכם צריכות להעביר מסר מקצועי וברור על יכולותיכם וכישוריכם ועל איך הם יתרמו לארגון. היעדים אינן אמורות לשקף את התפיסה שלכם, אלא יותר את זו של המעסיקים. כך או כך, הצגת סעיף מטרות קריירה, מציג את הכישורים והיכולות שלכם וגורם לקורות החיים שלכם להיות נחשבים יותר בעיני מגייסים.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal