אתם נמצאים פה:
  • דף בית
  • בלוג
  • חיפוש עבודה בעזרת קורות חיים מעוצבים בעולם ההייטק

חיפוש עבודה בעזרת קורות חיים מעוצבים בעולם ההייטק

קורות חיים מעוצבים
שוק חיפוש העבודה, זהו שוק שתמיד יהיה רווי, זאת כי הביקוש בו תמיד יהיה גבוה. אך בעולם הטכנולוגי בפרט, ככל שהקדמה משתכללת, אנו רואים כי נוצרים תפקידים חדשים, בחומרה, בתוכנה ובסביבות עבודה טכנולוגיות. מצב זה מגביר את ההיצע, לפחות בתחום ההייטק. הרי לא כל שפת קוד שמוחלפת, או תפקיד חדש שמתפתח, מחליף ישירות את הקודם, אלא בדרך כלל מתווסף אליו.

כעת, הכניסו למשוואה זו אתכם, מחפשי עבודה מן המניין. טובים ככל שתהיו, תמיד תצטרכו להתמודד על תפקיד בנוסף לעשרות, מאות ואף יותר מועמדים לתפקיד. תארו לעצמכם את מגייסי העבודה אשר הוטלה עליהם מטלה לחפש תפקיד מסוים, ולאייש אותו מה שיותר מהר. אותם מגייסים יפנו לרשתות החברתיות, לחברות השמה, ולפורטלים של עבודות ותוך זמן קצר, יהיו להם ערימות של קו"ח ביד, או במייל.

קחו בחשבון שאותם מגייסים, לא תמיד נכנסים לעובי הקורה לגבי דרישות התפקיד המקצועיות. לכן, כשתבינו שהתחנה הראשונה, או בעצם הפילטר הראשוני בחיפוש העבודה שלכם, אלו הם המגייסים. לאחר מכן, יבואו המנהלים המקצועיים, המבחנים, חוות הדעת, הממליצים וכיוצא בזה. אך, כדי להגיע לשלב מתקדם של התהליך, עליכם קודם כל לעבור את הסינון הראשוני (המגייסים), ולהתבלט מתוך ערימת קורות החיים של שאר המועמדים.

דרך מאוד מקורית ויעילה לעשות זאת, היא על ידי קורות חיים מעוצבים. אמנם בחו"ל עולם קורות החיים המעוצבים הפך לסטנדרט, אך בארץ הוא עוד רק בחיתוליו. לכן, קורות חיים מקוריים ומעוצבים יתנו לכם יתרון על שאר המועמדים, יתר על המידה, במיוחד בזמנים חדשים אלו.

קורות חיים הם כרטיס הביקור שלכם, הן פיזית והן דיגיטלית. ישנם מועמדים המצרפים את קובץ קורות החיים שלהם, לערוצים החברתיים שלהם, כדי שמגייסים ומעסיקים פוטנציאליים יעיינו בהם. מצב זה רק מגדיל את הצורך במקוריות. הרי אם אנו נכנסים לעולם הדיגיטלי, אז איך אפשר בלי לעיצוב. דמיינו בעצמכם, מה ימשוך יותר את תשומת לבכם באתר חדשות, כתבת חדשות עם תמונה (או סרטון), או בלי תמונה. יתרה מכך, מה יגרום לכם להיכנס לכתבה מלכתחילה? התשובה היא ברוב המקרים, התמונה. על כך נאמר תמונה שווה אלף מילים. מכאן, ככל שקורות החיים שלכם יהיו מושכים יותר, כך הם ימשכו את עינם של המגייסים ותשומת לבם תופנה אליכם.

החוקיות באינטרנט אומרת שככל שחוות המשתמש באתר באינטרנט, תהיה טובה יותר, כך הגולש יישאר זמן ארוך יותר באתר. וככל שהגולש יישאר זמן ארוך יותר באתר, כך הוא ייחשף ליותר דברים, מה שיגדיל את הסיכוי להביא את הגוש ל"הנעה לפעולה". "הנעה לפעולה" משמע, המרה/רכישה או לחזרתו של הגולש לאותו אתר לפחות פעם נוספת.

בהקבלה לקורות חיים, בסופו של דבר, מטרתנו היא לגרום ל"הנעה לפעולה" מצד המגייסים ליצור עמנו קשר, בכל דרך שהיא. אם נחדד לרגע, עצם השימוש בקורות חיים מעוצבים הוא ה"הנעה לפעולה" מצדנו כלפי המגייסים. כלומר, ככל שהמגייסים יבחנו את קורות החיים שלנו זמן רב יותר, כך יגדל הסיכוי שלנו להגיע ל"הנעה לפעולה", או יותר נכון להניע אותם ליצור עמנו קשר.

לסיכום, תבניות קורות חיים מעוצבות, מתאפיינות בחדשנות, המלווה במקצועיות. כמובן, לכל מקצוע יש את קווי האפיון שלו, בין אם מדובר על קו"ח של מעצב גראפי, או קו"ח של רואה חשבון. עם זאת, לכל קטגוריה יש סגנון קורות חיים בעלי קווי אפיון שונים. ישנם סוגים שונים של קו"ח מעוצבים, ישנם כאלה שניתן לערוך עצמאית (קורות חיים בוורד) וישנם כאלה שניתן לניתן לערוך ע"י מעצב בלבד (בפוטושופ). בכל מצב, המטרה היא להתבדל, והבחירה כיצד לעשות זאת היא שלכם.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal