אתם נמצאים פה:

טיפים לכתיבת קורות חיים נכונה ומקצועית

קורות חיים מעוצבים
כתיבת קורות חיים, הוא אינו נושא קל. רובינו יודעים שהמטרה של קורות חיים היא הנעה לפעולה, כלומר זימון לראיון. אך עם זאת, כיצד נוכל לדעת בוודאות מה להכיל ומה להשמיט בעת כתיבת קורות חיים. במאמר זה נתמקד דווקא במה שאין לעשות בעת כתיבת קו"ח, כדי למקסם את הסיכוי לזימון לראיון ע"י קורות חייכם.

היו ממוקדים ומתומצתים:

אחד הדברים הגרועים ביותר שתוכלו לעשות בעת כתיבת קורות החיים שלכם, הוא לפרוס אותם על פני מספר עמודים. לרוב המגייסים לוקח בממוצע 6-8 שניות בלבד לרפרף על קורות חיים, ולהחליט אם הם מעוניינים ליצור קשר. אי לכך, העצה ההתחלתית הטובה ביותר שנוכל לתת לכם היא לכתוב קורות חיים מתומצתים על דף אחד בלבד. כדי להגדיל את הסיכויים שלכם ליצירת קשר ולהקטין את הסיכויים שלכם להתעלמות.

כתבו רק מידע רלוונטי ועדכני:

מחקר שנערך באמצעות טכנולוגיית מעקב עיניים, על מגייסים בעת סקירת רזומה, גילה שמונה נקודות מרכזיות בהן התמקדו עיניהם של המגייסים:

• שם המועמד/ת.
• מקום עבודה נוכחי, תפקיד, תאריכי התחלה וסיום עבודה.
• מקום עבודה קודם, תפקיד, תאריכי התחלה וסיום עבודה.
• השכלת המועמד/ת.

לאחר שמונה נקודות אלה, התמקדו עיניהם של המגייסים במילות מפתח הקשורות לתפקיד הנוכחי של המועמד/ת. למרות שזה די מפתה להוסיף את כל השבחים וההישגים שלכם לרזומה, מלל רב מדי עשוי לגרום לוויתור מצד המגייס/ת, בטענה שזה ארוך מדי. על כך נאמר, "כל המוסיף גורע".

דברו אמת ואל תסלפו:

גם כאשר כישוריכם אינם נמצאים בקנה אחד עם דרישות התפקיד ואינכם רוצים לאכזב ולהתאכזב, אין זו עילה לסילוף קורות החיים שלכם כדי להתאימם. גם אם המגייס/ת לא יעלו על כך במהלך הריאיון, בסופו של דבר, זה יתגלה במהלך בדיקות עם ה"ממליצים" שלכם, או גרוע יותר, לאחר שהתקבלתם לעבודה ותצטרכו ליישם את הכישורים שאין לכם. במקום זאת, אם התפקיד אליו הגשתם מועמדות דורש כישורים שחסרים לכם, הרימו את הכפפה וקחו שיעורים פרטיים, קורסים מקוונים, או כל דרך מקובלת אחרת, כדי להוסיף את הכישורים הנצרכים לקורות החיים שלכם, וליישם אותם במידת הצורך.

השמיטו פרטים שליליים:

אתם לא צריכים לשתף מידע שלילי בעת כתיבת קורות החיים שלכם. בין אם פוטרתם או בין אם עזבתם בשל מחלה או כל סיבה אחרת, זה לא צריך להיכלל בקורות החיים שלכם. מספיק לציין את תאריכי התחלה וסיום של תפקידכם. אם המעסיק ירצה לדעת פרטים נוספים בנושא, תהיה לכם ההזדמנות להסביר ולהרחיב על כך במהלך ריאיון פרונטאלי.

מקדו פרטים אישיים:

גיל, משקל, גובה, העדפות דתיות, נטייה מינית ומידע אישי אחר, יכולים להיתפס באופן שלילי על ידי מגייסים, ויוכלו לגרום לכך שקורות החיים שלכם יידחו באופן לא אובייקטיבי ולא הוגן . נוסף לכך, פרטים אלה אינם ברי השפעה ואינם משקפים את היכולות שלכם לביצוע התפקיד אליו הגשתם מועמדות ולכן אינם נחוצים כלל.

תבניות קורות חיים:

לאלה מאתנו המחפשים פתרון מובנה, תבניות קורות חיים יכול להוות פתרון אידאלי. עם תבניות מובנות של קורות חיים, תקבלו מבנה מקצועי וממוקד על מה לכתוב והיכן לשים זאת. אם תרצו ליצור קורות חיים מעוצבים, יש גם תבניות קורות חיים מעוצבות, הנותנות עיצוב חדשני ומקצועי לקורות החיים שלכם ולתכנים שתרצו להבליט ולהדגיש.

כאמור, כתיבת קורות חיים נראית משימה קלה שכולנו יודעים לעשות. אך אל לנו לשכוח שהמטרה העיקרית בסופו של תהליך היא הנעה לפעולה, הווה אומר, זימון לראיון. כדי לוודא שמטרתנו אכן מושגת ושהגדלנו את הסיכויים להנעה לפעולה ולהשגת ראיון, יש לקחת בחשבון את כל הנקודות המוצגות במאמר זה המבצעים אופטימיזציה לקורות החיים שלכם.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal