אתם נמצאים פה:

שינויים במקום העבודה? כך תשרדו את השינוי ותישארו מרוצים!

חיפוש עבודה
שינויים זה דבר אימתני, וברב המקרים אנו מעדיפים להתעלם מהם ולהמשיך עם שגרת חיינו, ללא כל שינויים מיותרים. הרי זה תמיד עדיף להתמודד עם מה שיש, כי מצב זה מוכר לנו ודרכי ההתמודדות אתו מוכרות לנו. זה עדיף מאשר לקחת סיכון עם סיטואציה חדשה ולא מוכרת. הרי הפחד מ"הלא נודע", טבוע בנו משכבר הימים. ברוב המקרים, אנו מתמקדים יותר בהתנגדות והדחקה לשינויים ואפילו לא מנסים להבין איך הם יכולים להוות השפעה חיובית בחיינו, ובעיקר בקריירה שלנו.

ומה אם נאמר לכם, ששינוי במהותו, הוא לא תמיד בהכרח דבר רע. מבחינה מקצועית, הוא אף יכול להיות דבר טוב עבורכם ולהוביל אתכם להזדמנויות עסקיות. הדרך היחידה שנוכל לקבל גישה זאת, היא על ידי אימוץ גישה אופטימית. ככל שתדעו טוב יותר כיצד להתמודד עם השלבים השונים של השינוי, כך תצליחו לעבור את השינויים בצורה טובה יותר, ומבלי להיתקל בעיכובים מיותרים. להלן ארבעת השלבים שתצטרכו להתמודד איתם, כאשר שינויים קורים במקום עבודתכם:

הַכחָשָׁה - זהו השלב הקשה והמאתגר ביותר. כאמור, כולנו אוהבים שדברים נשארים כפי שהם, ולעתים שינוי שלהם, הופך למשהו שאנחנו לא רוצים לאמץ, אפילו אם השינוי יביא למצב שהוא מקובל ומשופר על כל הנפשות הפועלות. שלב זה בד"כ מאופיין בכעס, הרבה מתח והתנגדות.

כַּעַס - כעובדים, אנו בהכרח יודעים שבד"כ אין ביכולתנו להתנגד לשינויים שלעיתים מתרחשים במקום עבודתנו. זה יכול להתבטא ביעדים מקצועיים וזה יכול להתבטא בתנאי עבודה, קרי מיקום ישיבה במשרד, ציוד משרדי וכיוצא בזה. עם זאת, ננסה לעשות את שביכולתנו על מנת לגרום לאותו שינוי לקרות בקצב איטי ככל שניתן, ולחכות שאולי יבוטל. שלב זה מאופיין בעיקרו בהערכה עצמית נמוכה וכן בחוסר ביטחון. מצב זה יכול לגרום לתוהו ובוהו בכל מקום עבודה שהוא.

דִכדוּך - מצב זה מזכיר מאוד מצב של דחייה בחיים האישיים. כאן, אתם מתחילים להבין שככל שתרצו להיאחז בקרנות המזבח ולהשאיר דברים כפי שהיו, ללא שינויים כלשהם, ההחלטה לכך היא לא בידכם ובעצם אין לכם ברירה. שלב זה מתאפיין בעיקר על ידי ייאוש וחרטה, ובשלב זה הגישה הרווחת מבחינתכם בארגון תהיה "יהיה אשר יהיה", או יותר נכון "מה שיהיה יהיה". בשלב זה תקבלו את השינוי, בין אם תרצו בכך ובין אם לא.

קַבָּלָה - זהו השלב הסופי ולמעשה תחילתם של ההשפעות החיוביות של השינוי. בשלב זה, אתם כבר מבינים שאין לכם שליטה על החלטות מנהלתיות כאלה או אחרות וכאן מתחיל השינוי התפיסתי שלכם. בנקודה זו, אתם מתחילים לחפש את היתרונות והדברים החיוביים שהשינוי יכול להביא איתו, ולקבל אותם ובמקום להסתכל על הדברים השליליים, לקחת את השינוי כצעד חיובי.

כאשר הארגון אליו אתם משתייכים עומד בפני שינויים כאלה או אחרים, עליכם להיות מוכנים לכך ולפעול בהתאם. להלן מס' טיפים שיעזרו לכם להפוך ליזמים חיוביים במקום שליליים, בזמן השינוי הקרב ובא:

• הראשון והחשוב ביותר בניהול כל התהליך הזה, הוא קבלת העובדה שהשינוי הוא בלתי נמנע. הפסיקו לחיות בעבר ותמיד תנסו ליזום במונחים של אימוץ רעיונות חדשים וקבלת העובדה שהשינוי יקרה.

• היות וכבר הקמנו את התשתית של ידיעת השלבים השונים בקבלת שינוי במקום עבודתכם, נסו תמיד לזהות באיזה מהשלבים אתם נמצאים. זה יעזור לכם לבחור בדרך הפעולה הנכונה, במונחים של להיות יוזמה חיובית משאר התנגדות לשינוי המקצועי המיוחל.

• שימרו על ערוצי קומוניקציה פתוחים עם ההנהלה המכתיבה את השינוי. אל תשבו בחיבוק ידיים וצפו בתהליך השינוי קורה. במקום זאת, היו אלה היוזמים ושתפו את המנהלים שלכם בחששות ובפחדים העוברים עליכם. נסו להציע וליישם דרכים טובות יותר כדי לעבור את השינוי הצפוי ובא, בצורה טובה ונוחה יותר. בכך שתקבלו את השינוי ותחפשו דרכי פעולה טובות ונוחות יותר ליישום השינוי המייחל ובא, תוכלו להוות השפעה טובה על הקולגות שלכם, ובכך לעזור לארגון לעבור את השינוי באופן גמיש וקל יותר, הן לארגון והן לכם העובדים.

• שאלו את עצמכם אלו הזדמנויות השינוי יכול להביא לארגון, שיעשירו אתכם בדרך. האם זה הזמן המתאים בשבילכם להעצמה מקצועית ע"י למידת כישורים ויכולות חדשים, יציאה לקורסים ולכנסים (בארץ או בחו"ל), לקיחת אחריות על נושאים חדשים? כך תוכלו לבדל עצמכם משאר העמיתים שלכם ולהתקדם מבחינה מקצועית. אלו הם ההיבטים שאתם צריכים לקחת בחשבון, אם אתם מתכוונים לאמץ את השינוי באופן אקטיבי חיובי.

זכרו, חשוב תמיד להתמקד ביתרונות ובהטבות שהשינוי יכול להניב לכם ותמיד לשאוף להפוך את הדברים הנראים שליליים (השינוי והשלכותיו), לתוצאות חיוביות עבורכם. עוד זכרו, כי תהליך קבלת השינוי והפיכתו ממשהו שלילי למשהו חיובי עבורכם, הוא תהליך לא פשוט, הן ברמה התפיסתית והן ברמה המעשית והוא יכול לקחת זמן מה. לסיכום, הצורה שבה תתנסו בשלבי קבלת השינוי הללו, היא זו שתקבע את תוצאת הסיום של השינוי והשלכותיו שתעברו, במקום עבודתכם.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal