אתם נמצאים פה:

כיצד למצוא עבודה, לאחר תקופת אבטלה ממושכת

חיפוש עבודה
מצב של חיפוש עבודה במשך זמן רב, ללא הצלחה, הוא מצב שכיח מאוד. לא די בכך שההכנסה שלכם נפגעת, אלא מצב זה גם יוצר פער ברצף התעסוקתי שלכם בקורות חיים. ישנם מעסיקים או מגייסים שיראו בכך חיסרון וישליכו על פער זה בקו"ח שלכם חוסר עניין ומוטיבציה מצד המועמד לעבוד. מצב זה של חיפוש עבודה לאחר תקופה ארוכה של אבטלה, בנוסף לתיוג לא מחמיא של מעסיקים, יציב אתכם המועמדים בעמדת נחיתות עוד בטרם פנו אליכם. ובכן, החדשות הטובות הן שיש אסטרטגיות עליהן מומחים מסכימים, שייקלו על מועמדים בנסיבות אלה וישפרו את סיכוייהם להבטיח תעסוקה בתחומם.

בואו מוכנים לראיון - הכינו הסבר טוב

עוד לפני כניסתכם לראיון, הבינו כי פערים תעסוקתיים בקורות החיים שלכם יעלו בעת הראיון במוקדם או במאוחר ע"י המראיין. בדרך כלל, המראיין יהיה בוטה בדבריו ויבקש מכם להסביר את תקופת האבטלה הממושכת שלכם. בעוד שהסברים כגון: "קשה למצוא עבודה בימינו", "שוק רווי ומוצף" וכיוצא בזה, יכולים להיות אמת לאמיתה, המראיינים יתייחסו לכך בקלות דעת, היות וכבר שמעו זאת מספר רב של פעמים קודם לכן ממועמדים אחרים. במקום זאת, היו מוכנים עם תשובה אמינה ומשביעת רצון מספיק בכדי לגרום למראיין לא להתעכב על כך, ולהמשיך לנושא הבא בלי לתייג אתכם בצורה שלילית. קיימים המון הסברים הגיוניים שיתנו לכם מענה הולם ואף יתייגו אתכם בצורה טובה מצד המראיין. תוכלו לומר שניסיתם לפתוח עסק משלכם, או שניצלתם את הזמן לטיול ארוך בחו"ל, או שעשיתם ללימודי העשרה בתחום כלשהו, או שהתנדבתם בעמותה כלשהי. המטרה היא לא לשקר, אלא להיות יצירתיים דיו, על מנת לתת לכם הזדמנות שווה להתקבל לעבודה. הנקודה היא כי המעסיק רוצה לראות שעשיתם משהו פרודוקטיבי עם הזמן שלכם, במקום סתם לשבת בבית בחוסר מעש ולהסתכל על הקירות.

הקרינו ביטחון והישארו אופטימיים

לעיתים, נדמה לנו שלא משנה לאיזה ראיון אנו נלך, לא יצמח מזה דבר וחצי דבר ולא נתקבל. אך אל לנו לשכוח שלמרות שיש קווים מנחים להתנהגות בראיון פרונטלי, אין הם מדעים מדויקים. דווקא הראיון שלא ציפינו ממנו לטוב, עשוי להניב תשובה חיובית או לפתוח לנו דלת להזדמנות תעסוקתית נלווית. לאחר סקירה ממושכת של עשרות הצעות עבודה, שליחת קורות חיים ללא מענה וראיונות שהובילו למבוי סתום, כל אדם ירגיש שהייאוש מתחיל לחלחל. אך עם זאת, חשוב להסתכל על דברים בפרספקטיבה הנכונה ולזכור שכל ראיון מהווה הזדמנות ייחודית ואינו קשור לראיון שהיה לפניו או שיהיה אחריו. נוסף לכך, זכרו שהמראיין הוא רק אדם, לפעמים לחוץ מהראיון בדיוק כמוכם ואינו יודע כמה אתם יגעים למצוא עבודה. המראיין יראה אך ורק מה שתראו לו. הראו לו רצון לעבוד ואופטימיות ולא ייאוש ופסימיות. אם אתם אכן מרגישים ייאוש מראיונות כושלים קודמים, הפכו זאת ליתרון שידרבן אתכם להצליח. מעל לכל דבר אחר, אל תאמרו נואש.

שקלו חלופות לאינטרנט והישארו מעודכנים

אמנם זה יישמע קצת מוזר ויהיה קצת קשה להאמין למכורי האינטרנט שבנו, אך ישנו עולם שלם של הזדמנויות מחוץ לאינטרנט, שאינו כרוך בשליחת קורות חיים אונליין ובאתרי רשתות חברתיות. למעשה, ישנם מומחים בתחום התעסוקה הטוענים שמועמדים בעלי תקופת אבטלה ממושכת בקורות החיים שלהם, עשויים להשאיר רושם חיובי בצורה טובה יותר, על ידי הצגת עצמם בצורה פרונטלית. למעשה, לא בכדי בחברות מסוימות, ראיון ראשוני מתקיים עם HR ורק לאחר מכן (אם הרושם הראשוני טוב), מתקיים ראיון מקצועי. כמו כן, ירידי תעסוקה למיניהם מאפשרים למועמדם להשאיר רושם ראשוני הרבה יותר טוב משליחת קורות חיים בדוא"ל (אפילו עם מכתב מקדים). לפגוש מועמדים פנים אל פנים מעיד על כך שהם אכן בעלי מוטיבציה, ובאמת ובתמים מנסים למצוא עבודה. עובדה זו עשויה לבטל תיוג שגוי מצד מגייסים, בהקשר למועמדים בעלי תקופת אבטלה ממושכת בקו"ח.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal