אתם נמצאים פה:
  • דף בית
  • בלוג
  • כיצד קורות חיים מעוצבים יהפכו לנשק הסודי שלכם בפני מגייסים

כיצד קורות חיים מעוצבים יהפכו לנשק הסודי שלכם בפני מגייסים

Job Search Tips
חיפוש עבודה יכול להפוך לתהליך מעייף ומתמשך, בלשון המעטה. בין אם אתם חיילים משוחררים הנכנסים לשוק העבודה בפעם הראשונה, ובין אם אתם מחפשי עבודה החוזרים לסטאטוס של "בין עבודות" פעם נוספת, הליך זה הוא סוג של אתגר. שוק חיפושי העבודה וכל מה שכרוך בכך: הגשת מועמדויות, ראיונות טלפוניים ופרונטאליים, מבחנים, חברות שחוזרות עם תשובה, כאלה שלא טורחות אפילו לחזור, ציפיות וכיוצא בזה, ללא ספק מצריך מכם המועמדים סבלנות, קור רוח והרבה אמביציה.

עד כמה חשובים הם קורות חיים מעוצבים?


ניסוח קורות חיים, זוהי אמנות. לא מעט אנשים מתקשים לבנות פורמט סטנדרטי של קורות חיים ולו רק מבחינת תוכן. על פי רוב, ניסוח קורות חיים, אפילו אם זה באמצעות תבנית קורות חיים גנרית של Microsoft Word , או משהו דומה לכך, הוא תהליך ארוך, משעמם ומייגע. אנשים אף מדרגים אותו כיותר משעמם מאשר למלא טפסי תביעות ביטוח או החזרי מס מסועפים. אך עם זאת, אם אתם חושבים שכתיבת קורות חיים, או מילוי שדות נדרשים בתבנית קורות חיים גנרית זה הליך משעמם ומייגע, חישבו על איך אותו מגייס עבודה/מעסיק פוטנציאלי, הקוראים את אותם קורות חיים, ולא רק את שלכם אלא מאות נוספות, מרגישים.

נכון, הרבה אנשים שוכחים שקורות חיים, הם בעצם כלי עזר שמטרתו היא להסב את תשומת ליבם של מעסיקים פוטנציאליים, ובכך להעביר אתכם המועמדים, לשלב הבא של התעניינות, ראיון טלפוני וזימון לראיון פרונטאלי. הווה אומר, שאם אינכם מנסחים קורות חיים עם מראה מקצועי מספיק, אתם עלולים להחמיץ הזדמנות לתפקיד אליו שלחתם מועמדות. אין לשכוח ששוק העבודה הוא שוק תחרותי ביותר ושאתם בסך הכל "עוד" מועמד/ת מתוך רבים וטובים אחרים. אי לכך, עליכם לבדל עצמכם מכל 100 קורות החיים היומיים המוצגים כחתיכות נייר כמעט זהות המונחות על שולחנו של מנהל הגיוס, טרם עבר עליהן. כן, עליכם להתבדל כפי שמפרידים את המוץ מן התבן. או שתתבלטו, או שתבלעו.

אמנות הפרסום


כאשר אתם מנסחים את קורות החיים שלכם, גם אם אתם משתמשים בתבנית מקצועית ומעוצבת של MS Word, המספקת מסגרת פנטסטית בשבילכם, אין די בכך. תבניות קורות חיים מעוצבות הן רק חלק מהפתרון, אך החלק החשוב העיקרי הוא התוכן. לתוכן שאתם כניסים לקורות החיים שלכם, יש תפקיד חשוב ביותר עם מטרה אחת ספציפית: להוכיח למעסיק הפוטנציאלי או למנהלי הגיוס, שאתם המועמדים המתאימים ביותר לתפקיד. עליכם להציג את עצמכם, כאלו שיתנו מענה הולם לבעיות שעלולות להיווצר בחברה, שמדובר באדם הנכון לאיוש המשרה הפנויה המיועדת שלהם, או במילים אחרות, שאתם "תפורים" לתפקיד. זה אמנם מצריך "יד" עדינה וחכמה, אך זה בהחלט בר השגה ותלוי אך ורק בכם.

אין לטעות, קורות חיים מקצועיים טובים יכללו, בין השאר, היסטוריית עבודה רלוונטית והשכלה אקדמאית. אך עם זאת, מועמד שיבלוט משאר המועמדים, יהיה זה שיתמקד לא רק בעברו המקצועי וההשכלתי, אלא זה שיפגין וינסה להראות עד כמה מתאים הוא יהיה בשביל המשרה המיועדת בפרט, ובשביל החברה שמציעה אותה בכלל. במילים אחרות, במקום לתת למנהלי הגיוס לקרוא היכן עבדתם ומה למדתם, נסו להמחיש להם זאת דווקא ע"י רגש וכאן נכנסים לתמונה קורות חיים מעוצבים. נסו להראות להם כיצד הניסיון התעסוקתי הקודם שלכם וההשכלה שרכשתם, העניקו לכם כישורים ספציפיים הנצרכים בכדי להצטיין בתפקיד אליו הגשתם מועמדות, בפן הפרקטי ופחות בפן התיאורטי. במקום לכתוב עובדות יבשות, שחור על גבי לבן, נסו להכניס קצת צבע לתמונה, תרתי משמע וכך תשיגו רגש בעת עיון בקו"ח שלכם. תנו ליתר המועמדים לספק מידע יבש ומשעמם. ובאשר אליכם, שלחו קורות חיים מעוצבים ומקצועיים ותהיו בדרך הנכונה והקצרה ביותר לראיון המשרה שתחפצו בה.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal