אתם נמצאים פה:
  • דף בית
  • בלוג
  • קווים מנחים לניהול קריירה וצמיחה מקצועית בתחום העבודה

קווים מנחים לניהול קריירה וצמיחה מקצועית בתחום העבודה

ניהול קריירה וצמיחה מקצועית
כיצד תגדירו קריירה מצליחה? האם קריטריונים כגון סטטוס, שכר מכובד, או ותק בעבודה, הם משתנים המרכיבים יחדיו קריירה מצליחה? ובכן, זה שאתם עובדים ומקבלים שכר גבוה, אינם הקריטריונים הנכונים להגדרת הצלחה מקצועית, ולהגדרתכם כעובדים מקצוענים בתחומכם.

למעשה, זה ממש לא משנה לאיזו תעשייה אתם משתייכים.
בין אם אתם עורכי דין, עובדי הייטק, מהנדסים, נותני שירות פרונטלי או אונליין, עובדי חינוך, או כל תחום אחר, הדרך למקצועיות היא זהה. על מנת לגדול ולהתקדם כמקצוענים בתחומכם, ריכזנו עבורכם מספר טיפים לקריירה מקצועית יותר:

הגדירו לעצמכם יעד אפשרי שתרצו להשיג:

אתגרו את עצמכם ע"י קביעת יעדים מציאותיים, שתרצו להשיג במסגרת הקריירה שתרצו לפתח. תוכלו להגדיר מנטרה שתישארו בחברה שלכם 5 שנים, או שתוכלו להגדיר פרק זמן מסוים לצורך הגעה לסטטוס בכיר בחברתכם. לחלופין, תוכלו להגדיר לעצמכם פרק זמן מסוים שבו תוכלו לצאת לשוק העבודה כעצמאיים. מטרות ויעדים אלו, חייבים כמובן להיות ברי השגה ויהיו אשר יהיו, הם צריכים להוות השראה עבורכם להיות טובים ומקצועיים יותר כיחידים.

לעולם את תפסיקו ללמוד:

למידה, בין אם זה בתואר האקדמי שלכם, או בין אם זה בתפקידכם הקרייריסטי הראשון שלכם, היתה הבסיס להתמקצעות. למידה אינה צריכה להפסיק רק בגלל שכבר יש לכם עבודה מסודרת ולא משנה כמה ותק יש לכם. אנו נמצאים בעידן טכנולוגי דינמי בלתי פוסק. הווה אומר, שמקצועות שנחשבו בעבר למובנים, משתנים כל הזמן, ומקצועות חדשים מתווספים כל הזמן ולא רק בעולם האונליין. חומרות משתנות, תוכנות משתנות, פלטפורמות פרסום משתנות, WEB, MOBILE, APPS וכיוצא בזה ולא ניתן לעצור את הקדמה הטכנולוגית. אי לכך, אל תפסיקו לשאוף ללמוד. כמובן שעדיף לצאת להשתלמויות, הדרכות, סמינרים וכו' על חשבון החברה, בטענה שזה יכשיר את עבודתכם והחברה רק תרוויח מזה.

אל תפחדו להחליף עבודה:

יש כאלה שיראו את המהלך הזה כסיכון, אבל גם סיכון יכול להיות מחושב. אם אינכם רואים סיכוי לקידום אישי או התקדמות מקצועית בעבודתכם הנוכחית, אז כדאי לכם לחפש עבודה אחרת. נכון, צריך לעשות זאת בחכמה, לא לעזוב עד שיש לכם עבודה אלטרנטיבית התואמת את ציפיותיכם. הטלת ספקות מובנים בהחלט במיוחד אם יש לכם ותק של שנים בעבודתכם הנוכחית. אך עדיין, יש לקחת בחשבון, הן את הטווח הקצר והן את הטווח הארוך, מבחינה מקצועית. נוסף לכך, ותק רב במקום העבודה ישרת אתכם לטובה, בחיפוש עבודה אחרת. זה מעיד על הרבה תכונות חיוביות בעיני מעסיקים.

קחו אחריות על מעשיכם:

צמיחת הקריירה המקצועית שלכם, היא תוצאה ישירה של ההחלטות שאתם לוקחים בניהול הקריירה שלכם. האחריות לכך, היא קודם כל שלכם ואח"כ של החברה בה אתם עובדים. אם אתם עובדים ותיקים וחרוצים המשתלמים לחברה במקצועכם, אזי אין סיבה מצד המעסיק לא לקדם אתכם בצורה הוגנת שתטיב עם תפקידיכם העתידיים בקריירה שלכם. אם אינכם זוכים ליחס ולהטבות המגיעות לכם מתוקף היותכם מקצועיים דיו, אזי באחריותכם לדרוש באסרטיביות את אשר מגיע לכם. גם אם ביקשתם זאת בעבר אך ללא הועיל, עליכם לשנות טקטיקה ולא לעזוב זאת, ולקבל את תשומת הלב וההכרה המקצועית לה אתם ראויים. אם לא תעשו זאת, זה עלול לפגוע בכם בהמשך הקריירה שלכם, במקומות אחרים בעתיד.

פיתוח קריירה עולה בקנה אחד עם צמיחה מקצועית וזה תמיד חייב להילקח בחשבון, בכל שלב בעבודתכם, בין אם אתם עובדים חדשים בתחומכם, ובין אם אתם בעלי ותק של שנים בענף. ותיקים מקצועית או לא, קווי היסוד של ניהול קריירה וצמיחה מקצועית, המופיעים במאמר זה, יהיו לכם בעלי ערך רב בשיפור הקריירה שלכם ובצמיחה שלכם כמקצוענים.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal