אתם נמצאים פה:
  • דף בית
  • בלוג
  • קורות חיים בעלי היסטוריית עבודות מרובה - טוב או לא טוב

קורות חיים בעלי היסטוריית עבודות מרובה - טוב או לא טוב?

רזומה טמפלייטס
סיימתם צבא יותר מעשור, יצאתם לטיול של "אחרי צבא", התחלתם תואר ראשון, ובינתיים צברתם ברזומה שלכם מס' רב של עבודות מזדמנות ברובן. מקרה זה הוא אופייני בחברה הישראלית, אך הוא יכול להוות בעיה עבור קורות החיים שלכם. קורות חיים סטנדרטיים כאלה המציגים עבודות מזדמנות, שבדרך כלל אינן קשורות לתפקיד אליו אתם מכוונים, הם כלליים מדי ואינם מכווני מטרה. יתרה מכך, מעסיקים פוטנציאליים עלולים לתייג אתכם כ"לא עקביים" ו"לא מסורים" לעבודה ולפסול אתכם רק על פי קורות החיים שלכם, עוד לפני שדיברו איתכם.

כיום, שוק העבודה התשנה כליל והפך לשוק דינמי, המשתנה כל הזמן. הווה אומר, שלא רק חוקי חיפוש העבודה משתנים, אלא גם תפקידים חדשים נצרכים (פועל יוצא של טכנולוגיות חדשות), מיומנויות חדשות לתפקידים קיימים, סביבות עבודה ממוחשבות חדשות וכיוצא בזה.

נשמע שלילי למדי? לא בהכרח. נכון, מתואר כאן שוק דינמי למדי שקשה לעקב אחריו ולצבור בו ותק, אך עם זאת, מצב זה גם נותן לנו המועמדים, הזדמנויות חדשות להיכנס לתפקיד חדש ולהוכיח את עצמנו ואת יכולותינו ביישומו ואף בניהולו.

כאן נכנסים לתמונה קורות חיים מקצועיים וכתיבה נכונה שלהם. ובכן, אם יש לכם קורות חיים עם מספר לא מועט של עבודות מזדמנות, שימו דגש על מאפייני האופי שלכם, ובעת ראיון העבודה הפרונטאלי שימו דגש על כיצד גרמתם לשינוי חיובי בניהול תפקידיכם (אפילו בעבודה מזדמנת).

אם כן, נשאלת השאלה כיצד נבטיח לעצמינו את המעמד של הגעה לראיון פרונטאלי מלכתחילה. ובכן, כאמור, הסוד טמון בהצגת קורות חיים מקצועיים ומושכים. במצב המתואר של היסטוריה מרובת עבודות מזדמנות, שוק עבודה משתנה ודרישות תפקיד משתנות, יהיה קצת קשה להדגיש ניסיון מקצועי. מה שמוביל אותנו לקורות חיים מושכים.

קורות חיים מעוצבים, בנוסף להדגשה של תכונות אופי מקצועיות שלכם, יכול להוות מענה הולם למצב בעייתי זה. צימוד קורות חיים מעוצבים והדגשת תכונות אופי כובשות במצב של היסטוריה מרובת עבודות מזדמנות, יכול לבדל אתכם ממועמדים אחרים, לעורר סקרנות של מעסיקים פוטנציאליים ולגרום להם ליצור איתכם קשר ולזמן אתכם לראיון פרונטאלי. כן, כך תוכלו ליצור קורות חיים מושכים ותוכלו להגיע לראיון פרונטאלי.

כיצד בכל זאת תוכלו לייעל את קורות החיים שלכם במצב מרובה עבודות? זה אמנם אתגר, אך זה בהחלט אפשרי. מה שעליכם לעשות הוא לבחור מה אתם רוצים להדגיש בקורות החיים שלכם ואז לאזן את העובדות מבלי להשמיט לגמרי את הפרטים, בתיאור היסטורית המשרות שלכם. להלן כמה טכניקות בהן תוכלו להשתמש כדי לעשות כן:

הימנעו מהוספת תפקידים הנמשכים תקופה קצרה:


אם קורות החיים שלכם יכללו משרות עבודה חלקיות עם שהות קצרה, בהחלט לא תצטיירו בעיני מעסיקים כעובדים חרוצים. ההיפך הוא הנכון, תצטיירו כעובדים לא מתמידים, וללא מחויבות למקום עבודתם. אם אכן יש לכם משרות חלקיות שנמשכו חודשים מעטים, אולי עדיף להשמיטן מהרזומה שלכם. הם יצרו יותר נזק מאשר תועלת למוניטין שלכם, בעיני מגייסים או מעסיקים פוטנציאליים.

מזגו מספר עבודות זהות לסעיף אחד:


אם בכל זאת, אתם לא רוצים להשמיט עבודות שנמשכו חודשים מעטים, נסו למצוא דרך למזגן יחד. כלומר, אם עבדתם בכמה משרות בעלות אותו אופי עבודה, אך אצל מעסיקים שונים, צרפו את ותק העבודה לאחד רציף. תוכלו לציין שהיו כמה מעסיקים שונים, או אפילו לא לציין זאת כלל. במילים אחרות, רישום כל המעסיקים עם סקירה של כל החובות או ההישגים שלכם ושילובם בסעיף אחד.

מיקום מחדש של עבודות מזדמנות:


באם יש ברזומה שלכם עבודות ראשוניות שאינן קשורות למשרות הרלוונטיות העכשוויות שאתם מחפשים, אך שעדיין הייתם רוצים להשאירן, זה אפשרי. תוכלו להשאיר אותן ברזומה שלכם, אך לציין אותן במקום נפרד, ולתאר אותן בצורה שונה. למשל, היה ועבדתם במשרה מועדפת לאחר שחרורכם מהצבא וקודמתם לאחראי משמרת, ציינו זאת בשורה אחת הכוללת פרטים מינימאליים: שם העבודה, שם החברה, את תקופת ההעסקה ותיאור סטאטוס בלבד. בכל עבודה ניתן למצוא תכונות אופי טובות, בין אם היא ארוכה ובין אם היא קצרה, לדוגמא: קורסים שעברתם בשירותכם הצבאי, חונכות בפר"ח בהיותכם סטודנטים ועוד. רק צריך להקפיד על תיאור מתומצת אך מועיל למוניטין שאתם רוצים ליצור לעצמיכם, בנוסף לכישוריכם המקצועיים כמובן.

בעזרת טכניקות אלה, אתם עדיין יכולים להשיג את העבודה שאתם מחפשים, זאת מבלי לדאוג לגבי ההשלכות של היסטוריה מעובת עבודות זמניות וקצרות טווח. על ידי אסטרטגיית כוונון ותיאור הפרטים בצורה נכונה, זאת מבלי לחרוג מגבולות היושר והדיוק, תקבלו קורות חיים שיוכיחו למעסיקים ולמגייסים בצורה יעילה הרבה יותר את הרצון והתשוקה שלכם להשגת התפקיד אליו תכוונו.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal