אתם נמצאים פה:
  • דף בית
  • בלוג
  • קורות חיים כדרך שיווקית להשגת משרה מלאה או משרה חלקית

קורות חיים כדרך שיווקית להשגת משרה מלאה או משרה חלקית

 משרה מלאה או משרה חלקית
אולי אינכם מודעים לכך, אך בעת כתיבת קורות חיים, הנכם עלולים למסור מידע מיותר על עצמכם. במקום לשווק עצמכם בפני מעסיקים, המידע הרב שאתם מציינים בקורות החיים שלכם, עלול ליצור את האפקט ההפוך ולשים אתכם בעמדה נחותה יותר.

הנה מספר סעיפים שכדאי לכם להימנע מלכלול בקורות החיים שלכם:

תפקידים "עתיקים" – מגייסים ומעסיקים פוטנציאליים לא יגלו עניין רב בעבודות שהיו לכם לפני הרבה שנים. שוק העבודה מאוד דינמי ומשתנה כל הזמן. ברוב המקרים, אזכור של עבודות אלו אינו שימושי, אלא אם כן זה מדובר בתפקידים בעלי אופי מסוים, כגון: תפקידים בתחומכם המקצועי, ניהוליים, בחברות ממותגות, ולאורך זמן. תפקידים אלו, כן יתרמו לכם וישווקו את כישוריכם טוב יותר בפני מעסיקים, הן באופן ניהולי והן באופן מקצועי.

תפקידים במשרה חלקית – אין כל רע בלעבות במקצת את הניסיון התעסוקתי שלכם בקורות חייכם, אך שימו דגש על המילה "במקצת". כלומר, ניסיון תעסוקתי של "פרילאנס מקצועי", כשהייתם בין עבודות, ייחשב כדבר חיובי, בכך שלא ישבתם בחוסר מעש גם כשחיפשתם עבודה. אך מצב מרובה עבודות ב"משרה חלקית", עשוי לתת למגייסים את הרושם המוטעה, כי אתם מתקשים למצוא ולהחזיק בעבודה יציבה, או שאינכם רציניים דיו בכדי לעבוד בעבודה במשרה מלאה.

ערוצים חברתיים – פרט לפרופיל הלינקדאין שלכם, המלצתנו כאן, היא כמובן לא לכלול את חשבונות הרשתות החברתיות האחרים שלכם, כגון: פייסבוק, G+, טוויטר וכו'. אתם בטח לא רוצים לשתף את מגייסים בסיטואציות אישיות, כגון: כמה כיף היה אתמול בפאב השכונתי, או בארוחת הערב המשפחתית שלכם, או בכמה התרגזתם על השכנים שלכם. זה בטח לא יתרום לכם במעמד ראיון, או במעמד בדיקת קורות חיים.

תחביבים אישיים - הבילויים המועדפים עליכם בזמנכם הפנוי, אינו המידע הכי רלוונטי ברזומה שלכם, והם בהחלט לא ייתנו לכם יתרון כמועמדים המתאימים ביותר. העובדה שאתם אוהבים גננות, או שהספורט האהוב עליכם הוא בנגמינטון, אינה מכשירה אתכם יותר לתנאי הקבלה לתפקיד. אם סעיף זה אינו רלוונטי ואינו שם דגש על כמה אתם טובים ומתאימים לתפקיד, עדיף לא להשאיר סעיף זה. מצד שני, סעיף זה משמש, בדרך כלל, מדד אופי כלשהו יותר מאשר מדד מקצועי, עבור מגייסים. לכן, אם תמלאו סעיף זה בכפוף להוואי של התפקיד הרצוי, תוכלו להשתמש בסעיף זה לטובתכם.

פרטי חברה נוכחית (טלפון ודואר אלקטרוני) – אין לציין את פרטי החברה הנוכחית שאתם עובדים בה, על גבי קורות החיים שלכם. אפילו אם אתם בתפקידים ניהוליים ויש לכם מכשיר נייד מהחברה ודוא"ל עם תיאור תפקיד מרשים, רצוי מאוד לא לשייך אותם לפרטי ההתקשרות שלכם בקורות החיים האישיים שלכם, זה יכול לעלות לכם בתפקידכם הנוכחי. אולי אינכם מודעים לכך, אך ישנם מעסיקים המנטרים שיחות טלפון ומנהלים מעקב אחר הדוא"ל שלכם בעבודה, על אף שזה לא תמיד חוקי, ומחובתם ליידע אתכם על כך. בכל מקרה, עדיף להישאר מחוץ לרדאר המעסיק הנוכחי במקרה הזה, ולציין את פרטי ההתקשרות האישיים שלכם בלבד.

דעות אישיות – הימנעו מלציין, בכל סעיף שהוא, את דעותיכם הפוליטיות או הדתיות. מגייסים הם גם בני אדם ואם במקרה האדם הבוחן את קורות החיים שלכם, יוצא נגד הדעות הפוליטיות או הדתיות שלכם, אזי יש סיכוי כי מועמדותכם לתפקיד לא תיבחן כלל, ללא קשר למיומנויות ולכישורים המקצועיים שלכם. נכון, אמנם מדובר באפליה בלתי חוקית בעליל, אך גם אם מעסיק פסל את המועמדות שלכם על בסיס דעות אישיות כגון אלו, אין לכם כל דרך לדעת ולהוכיח זאת. הדרך היחידה להימנע ממצבים כאלו, היא פשוט לא לציין דעות אישיות.

לסיכום, זה נכון שמידע מסוים אכן נחוץ למעסיקים, על מנת לראות את הפוטנציאל שיש לכם להציע, כמועמדים לתפקיד המבוקש. אך עם זאת, זה גם חשוב מבחינתכם להימנע ממכשולים מיותרים העלולים לעלות לכם בקבלת התפקיד, שהיה יכול להיות שלכם מלכתחילה, על ידי כתיבה נכונה של קורות חייכם.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal