אתם נמצאים פה:

שאלות בעייתיות בזמן ראיון עבודה – מה לענות וכיצד להיערך (חלק א)

חיפוש עבודה
בעת ראיון עבודה, מי מאתנו אינו נתקל בשאלות "בעייתיות" על זמינות לעבודה, תכונות שליליות על עצמכם, או ציפיות השכר שלכם. ובכן, דבר ראשון, אל תלחצו, אתם לא לבד. התשובה היא פשוטה - תבואו מוכנים. כן, תקדישו לכך זמן בבית, בטרם הראיון וחשבו על תשובות ספציפיות המתאימות לכם, לאותן שאלות בעייתיות, בעת הראיון, פרונטאלי או טלפוני. כך, גם תקרינו יותר ביטחון בזמן הראיון. להלן כמה דוגמאות:

"ציין לפחות תכונה שלילית אחת המאפיינת אותך, שהיית רוצה לשפר":


מצב בעייתי. האם ראיתם פעם פרסומת על מוצר והבעייתיות שבו? האם נתקלתם פעם באיש שיווק שרוצה לשווק מוצר והעיד על בעיותיו?! בד"כ, אדם לא יעיד על עצמו דברים שליליים, אם הוא רוצה להשאיר רושם חיובי. עם זאת, אחת השאלות הבעייתיות שאנו נשאלים במהלך ראיון, היא ציון תכונות שליליות על עצמנו. וכשאנו נענים במבט מהרהר של "איך אענה על השאלה הזו", התגובה בד"כ היא: "מה, את/ה מושלם/ת?", המלווה בחיוך זחוח המעורר תגובה לא רצונית מצדנו.

הרי גם אם אנו יודעים על תכונה שלילית שכזו על עצמנו, למה לנו לחשוף אותה?! מצב אחר הוא שבאמת לא עולה לנו תכונה שלילית על עצמנו, ומתוך לחץ מהמעמד אנו שולפים בחוסר ברירה את התשובה הבנאלית של "פרפקציוניזם", ומוסיפים המשך של "אני חושב/ת.." שהורס את התשובה.
למצוא תכונה שלילית על עצמנו, זה נושא מאוד אינדיבידואלי וגם כאן יש לעשות שיעורי בית אישיים. עם זאת, עצתנו כאן היא לקחת מקרה ספציפי ששגיתם בו, מעבודותיכם במהלך השנים ולתת אותו כדוגמה שבה הייתם פועלים אחרת. למשל: הייתה לכם הצעת ייעול שלא יישמתם, או חזיתם מהלך שגוי ולא התרעתם בזמן וכו'. מצב זה מעיד על כך שגם אם טעיתם, למדתם מכך, ובפעם הבאה תיישמו ותפעלו בצורה טובה יותר.

"מהי זמינות לעבודה שלך?":


הרבה פעמים, אנו עדיין עובדים בחברה, ובמקביל מחפשים אפשרויות קידום בשוק העבודה. לעיתים אנחנו חוששים מהעובדה שנצטרך לתת למקום העבודה הנוכחי שלנו חודש התרעה (במידה ואנחנו שם יותר משנה), ורק בגלל זה לא נתקבל לעבודה. ובכן, אם זו המחשבה, אז טעות בידנו. והסיבות לכך הן:

1. להחזיק במקום עבודה זמן רב, מעיד על יציבות, התמדה ורצון להתמקצע ולהתפתח כמה שיותר.
2. חיפוש עבודה בזמן שעובדים נותן לכם את האופציה לברור עבודות, ללא לחץ של דמי אבטלה המוגבלים בזמן, או חוסר הכנסה כלל.
3. חיפוש עבודה תוך כדי היותכם עובדים, מעיד בפני המראיינים על חריצות, ועל כך שאתם לא רוצים להישאר ללא עבודה, בכל שלב נתון.

לכן, אל לכם לחשוש מאותה שאלה מרתיעה "מה מידת הזמינות שלך?". אם יש לכם מה להציע מבחינה מקצועית, המראיינים ייקחו זאת בחשבון ויחכו לכם. לא זה מה שישנה למראיינים.

** על שאלת ציפיות השכר במעמד ראיון, ומה לעשות בנידון, תוכלו לקרוא בחלק ב' של המאמר.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal