אתם נמצאים פה:

שאלות בעייתיות בזמן ראיון עבודה – מה לענות וכיצד להיערך (חלק ב)

ראיון עבודה

"ומהן ציפיות השכר שלך?":


ובכן קודם כל, מה שאתם צריכים להפנים זה ששכר זו לא מילה גסה. אל תתייחסו אליה כך, כי אם כן, אז כך גם המראיין/ת וזה יהיה רק לרעתכם. כאשר נשאלתם מהן ציפיות השכר שלכם, עליכם לענות בחכמה. מצד אחד, אם תאמרו מספר נמוך מדי, זה לא יראה טוב. תיראו כאילו שווקתם את עצמכם בזול, מה שעלול להשליך גם על היכולות המקצועיות שלכם כזולות. ואילו מצד שני, אם תאמרו מספר גבוה מדי, גם זה לא יראה טוב. אם אתם אחד מתוך מס' מרואיינים, המראיין/ת עלול/ה להפיל אתכם רק בגלל שהציפיות שלכם הן הגבוהות ביותר. ואם המראיין/ת מציין/ת בפניכם שהציפיות גבוהות מדי לתפקיד ואתם מורידים משמעותית את הציפיות שלכם, זה גם נראה לא טוב. זה מעיד על יכולת מו"מ לקויה, מצד שני, המראיין/ת לא ירצו שתהיו מתוסכלים בעבודתכם והנה שוב נוצר מצב לא נעים שניתן להימנע ממנו.

אם כך מהי התשובה הנכונה?

ובכן, קיימות כמה אפשרויות מענה שימצאו חן בעיני המראיין/ת היושב/ת מולכם, או מעבר לקו הטלפון:

1. ציינו טווח שכר – אינכם חייבים לנקוט במספר ספציפי, אלא בטווח מינימלי ומקסימלי, הנותן למראיין את הכתבת הטון. שני דברים בהקשר הזה: 1. תנו טווח מחירים הגיוני. 2. קחו בחשבון שסביר להניח שהסכום שייסגר בסופו של תהליך, מבחינת המראיין לפחות, זה הטווח המינימאלי שציינתם, לפחות בהתחלה.
2. גמישות – אם בכל זאת נקבתם על מספר ספציפי, תוכלו לעלות אותו קצת ולהדגיש את המילה "גמיש". זה משאיר רושם חיובי, ומשאיר את ההחלטה הסופית בידי המראיין/ת, אך מכוון על ידכם.
3. העלאת שכר לאחר מס' חודשים בתפקיד - אתם רוצים את התפקיד, אך לא רוצים ליפול בסעיף השכר, ציינו בפני המראיין/ת שאתם מוכנים לרדת מציפיות השכר שלכם, כדי לתת לכם הזדמנות להוכיח את עצמיכם ולתת לחברה זמן התרשמות מכם, אך לאחר מס' חודשים, תקבלו את ציפיות השכר שלכם במלואן. חשוב מאוד – עגנו זאת בחוזה ההעסקה שלכם.
4. בונוסים – ציינו סכום ספציפי והסכימו לרדת ממנו, אך בתנאי שזה יומר לפורמט בונוסים שתקבע החברה בהתאם ליעדים שלה ושיספק אתכם.

בסופו של דבר, אתם אמורים לתת למראיינים את ההרגשה שאתם מעוניינים להתחיל לעבוד ושנושא השכר לא יהיה מה שיכשיל אתכם. ברגע שכבר תתחילו לעבוד ותוכיחו את עצמכם, תוכלו לסלול דרככם להעלאה בשכר. עם זאת, אתם לא באים להתנדב ונושא השכר הוא נושא חשוב מאוד הדואג לפרנסה שלכם ושל משפחותיכם. נכון, זה נשמע כמו סתירה, אך לא בהכרח. אם המראיין/ת יראו שאתם רעבים לעבודה, אך גם רוצים להיות מתוגמלים על כך בהתאם, זה יתקבל בהבנה ובהערכה מלאה.

לסיכום, אם אתם באמת רוצים את התפקיד ששלחתם אליו קורות חיים, אז תעשו שיעורי בית. למשל, תקראו קצת על החברה לפני מעמד ראיון, קצת על בעלי תפקידים, רצוי גם לחקור קצת ברשתות החברתיות, ולחפש נושאים משותפים לדבר עליהם, עם המראיין/ת. היו בטוחים שאלו "שיעורי הבית", שהם יעשו עליכם. חפשו דרכי הגעה נוחות למקום העבודה המיוחל ותנו למראיין/ת עוד סיבה לחבב אתכם. במילים אחרות, הקלו על המראיין/ת במהלך הראיון. אל תשכחו שלפעמים גם המראיינים מתרגשים בטרם ראיון ואם תתנו להם את הסיבות המתאימות לאהוב אתכם, ולהקל עליהם את עבודתם בביצוע ראיון קולח וחלק, כך תהיה המלצתם למראיין המקצועי שלכם, טובה יותר.

** על שאלות תכונות שליליות וזמינות לעבודה במעמד ראיון, וכיצד לענות, תוכלו לקרוא בחלק א' של המאמר.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal