אתם נמצאים פה:

שפת גוף בראיון עבודה – המדריך המלא כיצד לנהוג ועל מה לחשוב

הכנה לראיון עבודה
רובנו אינו יודע זאת, אך ישנה הסתכלות נוספת למהלך ראיון עבודה וכיצד אנו נבחנים בעת ראיון עבודה. הסתכלות זו היא ראיון עבודה ללא מילים, פשוטו כמשמעו. הכוונה היא כמובן לשפת הגוף שלנו ומה הוא אומר לבוחן מבלי לדבר.

ראיון עבודה אינו דבר פשוט ולפעמים אף מביך ומלחיץ. ובכן, לאחר שתקראו מאמר זה תבינו עד כמה. אך עם זאת, יש שני צדדים למטבע. נמשיך ונאמר שלאחר קריאת מאמר זה, לפחות יהיו לכם הכלים להתמודדות עם מצבי לחץ שכאלה. נמשיך ונאמר כי ככל שתחשפו למצבים כאלה יותר ויותר עם המודעות על מה אתם נבחנים (בין השאר), כך מצבים אלו יהיו פחות מלחיצים עבורכם. במילים אחרות, התמודדות עם סיטואציות כאלה, מתעצבות ונלמדות בהחלט.

מי מאתנו המשתייך למעגל העבודה, בין אם זה היי-טק או לאו-טק, אינו נחשף למצב בו אתם עוברים ראיון טלפוני ובסיומו מזומנים לראיון עבודה פרונטלי. אתם מתכוננים על שאלות נפוצות, מסגננים תשובות, אפילו מתאמנים על מבחנים מקצועיים שתאלצו לפעמים לעבור. כל זאת תחת אווירה מלחיצה של משאבי אנוש או חברת השמה או של המנהל המקצועי תחתיו תעבדו. נוסף לכל הלחץ הזה, איך אתם אמורים להתכונן על משהו שאינכם יודעים שעליו אתם נבחנים?!

ובכן, אנו כאן לומר לכם שיש מן שפה סודית של אנשי משאבי אנוש וזוהי שפת הגוף שלכם. לפי שפת הגוף שלכם, בין אם אתם יודעים זאת ובין אם לא, ניתן לאבחן אתכם וללא ידיעתכם. אבחון זה מתבטא בדברים הנראים טריביאליים עבורכם, אך לא כאשר אתם בסיטואציה של ראיון עבודה. זה יכול להתבטא בצורה בה אתם מתיישבים על הכיסא, כיצד אתם נוהגים על הידיים שלכם, באיזו תכיפות אתם זזים, רוכנים, לאן אתם מסתכלים ומה לא.

נוכל למנות עבורכם מספר רב של מצבים פיזיים, השלכותיהם וכן את פתרונם, אך נושא זה כבר נידון פעמים רבות בעבר. יתרה מכך, אם נאמר לכם לא לעשות דבר מה וכן לעשות פעולה אחרת במקומו, כיצד תהיו בטוחים שהיא תעשה בצורה נכונה? כיצד תוכלו לשלוט על טון דיבור חלוש (מתוך לחץ), או על גמגום? כן נמנה בפניכם מספר מסוים של פעולות, אך מה שאנו באים לומר לכם הוא דבר אחר לחלוטין. המסר העיקרי שנרצה להעביר לכם הוא: "להרגיש נוח עם עצמכם". כן, גם בסיטואציה מלחיצה כמו זו של ראיון עבודה.

הפעולות שלכם במעמד ראיון עבודה חשובות, אך מה שמניע אותן הוא חשוב עוד יותר וזהו המצב הקוגניטיבי והתפיסתי שלכם את הסיטואציה. זאת אומרת, במקום לחשוב מה "לעשות" ומה "לא לעשות", חשבו לרגע מה גורם לפעולות אלו להיעשות על ידכם וכיצד ניתן למנוע אותן. הווה אומר, אם נמיר תפיסתית את הסיטואציה המלחיצה של ראיון העבודה למקום נוח יותר עבורכם, נוכל למנוע פעולות לא רצויות. חשבו לרגע כיצד הייתם נוהגים ופועלים אם הייתם מנהלים את ראיון העבודה בסלון שלכם, במרפסת ביתכם או באזור הנוח שעולה על דעתכם?! לנו נראה כי המחשבה על הסיטואציה הזו מרגיעה הרבה יותר. חשבו על זה כך.

וכעת, למרות שזו לא מטרת מאמר זה, הנה מעט מן תנועות הגוף שתרצו לדעת עליהן, רק ליתר ביטחון:

מבט ישיר –בד"כ מעיד על פתיחות.
נגיעה בפנים עם דגש על הסנטר – מעידה על הקשבה שיכולה להתפרש כביקורתיות.
הצורך להיאחז בדבר מה, כגון עט - מעידה על חוסר ביטחון ועצבנות.
ישיבה מלאה על כל הכיסא - מעידה על ביסוס טריטוריה וביטחון עצמי.
לחיצת יד עם שתי הידיים בפעם הראשונה – מעידה על ביטחון מהול במן התנשאות.

נוסף לכל האמור לעיל, תוכלו לבוא מוכנים עם יתרון של קורות חיים מעוצבים. כך תבטיחו לעצמכם יתרון של חדשנות מקצועית על שאר המועמדים, תרשימו את המראיינים ותשרו אווירה טובה עוד בטרם ראיון העבודה. מה שלא יהיה, שיהיה בהצלחה.

למה קורות חיים מעוצבים?

יש לכם 6 שניות לערך, בכדי להרשים מגייסים, עם קורות החיים שלכם.
היה ולא הצלחתם, בד"כ קורות החיים שלכם יגנזו.
מגוון תבניות קורות החיים שלנו

אודות התבניות הייחודיות שלנו
השארו מעודכנים!
© 2015. ResumeTemplates.co.il. כל הזכויות שמורות.
  • תשלום מאובטח
  • visa
  • mastercard
  • american express
  • paypal